Υποστηριξε το militaire
Κοινωνία
09/02/2020 | 23:42
Militaire News

Super League:Νίκη ΑΕΚ στο ντέρμπι με ΠΑΟ, απόδραση Ολυμπιακού στο 90΄από το Περιστέρι

Ο Σέρχιο Αραούχο είναι εδώ! Λίγες ημέρες μετά την επιστροφή του στην ΑΕΚ, ο Αργεντινός έκρινε το αθηναϊκό ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Χάρη στο εντυπωσιακό γκολ που πέτυχε στο 8ολεπτό, χάρισε τη νίκη 1-0 στην ομάδα του στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League. Η ΑΕΚ βρίσκεται πλέον επτά βαθμούς μπροστά από τους «πράσινους» και έχει εξασφαλίσει σε μεγάλο βαθμό την 3η θέση.

«Δια πυρός και σιδήρου» ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει πολύτιμη νίκη με 1-0 επί του Ατρομήτου στο Περιστέρι, για την 23η αγωνιστική της Super League, και να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας. Παρότι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 73΄, λόγω αποβολής του Ελαμπντελαουί, οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν το «χρυσό» γκολ με τον Χασάν, ακριβώς με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών, και πήραν ένα «τρίποντο» που μπορεί να αποδειχθεί πολύτιμο στη μάχη του τίτλου.

Την τέταρτη εφετινή του νίκη επί του ΟΦΗ σημείωσε σήμερα στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ με 4-0, πετυχαίνοντας μάλιστα όλα τα τέρματά του στην επανάληψη.
Κουραστικό ποδόσφαιρο χωρίς φάσεις είδαν οι φίλαθλοι στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΠΑΟΚ σαν  γηπεδούχος έχοντας την υποχρέωση να πάρει πρωτοβουλίες  δεν μπορούσε να το κάνει, με το χωρίς έμπνευση  παιχνίδι του.  Είναι ενδεικτικό πως το πρώτο κόρνερ του αγώνα έγινε στο 37′  χωρίς αποτέλεσμα για τους Θεσσαλονικείς.