Κοινωνία
30/07/2019 | 23:28
Militaire News

Πρόκριση Ολυμπιακού επί της Πλζεν με 4-0

Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 της Βικτόρια Πλζεν και προκρίθηκε στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει την τουρκική Μπασακσεχίρ. Οι «ερυθρόλευκοι» από το πρώτο λεπτό σφυροκόπησαν τους Τσέχους και δεν τους άφησαν να απειλήσουν καθόλου την εστία του Σα. Ο Γκιγιέρμε στο 51΄ έκανε το 1-0, στο 69΄ ο Γκερέρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 73΄ με το αυτογκόλ του Ρέζνικ έγινε το 3-0. Στο 82΄ ο Σεμέδο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ στο 2΄ είχε δοκάρι ο Γκιγιέρμε.

Ο Ολυμπιακός ήθελε ένα γρήγορο γκολ, προκειμένου να διώξει το άγχος και γι αυτό τον λόγο άσκησε έντονη πίεση με το καλημέρα. Στην πρώτη φάση του αγώνα, μάλιστα στάθηκε άτυχος, καθώς μετά από κόντρα του Γκιγιέρμε η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.